Nitroxtec

Azot/Nitrojen Saflaştırma Üniteleri 

Nitroxtec Deoxy Azot (Nitrojen) Saflaştırma Üniteleri

Nitroxtec Deoxy (Azot Saflaştırma) ünitesi ile yüksek azot saflığı ihtiyacına kesin çözüm sunulmaktadır. Bu sistem sayesinde %99,9999 (6.0) N2 (1 ppm O2) gibi çok daha yüksek saflıkta azot gazı elde edilebilmekte ve standart PSA azot üretimine kıyasla daha ekonomik azot gazı üretimi yapılabilmektedir. Deoxy cihazı, belirli orandaki hidrojen gazı ile azot jeneratöründen gelen %99,9 saflıktaki azot gazını kendi içinde karıştırarak mevcut azot gazının saflığını arttırmaktadır.

Deoxy Azot saflaştırma üniteleri, havadaki azotu, oksijen, karbondioksit ve diğer gazlardan ayırmak için kullanılan cihazlardır. Saflaştırma işlemi, havadaki gazların molekül boyutları ve fiziksel özellikleri arasındaki farklılıklardan yararlanılarak yapılır.


Daha fazlasını keşfet

Deoxy Azot (Nitrojen) Saflaştırma Ünitesi ile 
Daha Az Enerji, Daha Fazla Verimlilik

NASIL ÇALIŞIR?

Katalizör ünitesinde, paladium kaplı alümina dışardan verilen hidrojen gazı atomlarını bağlar. Psa jeneratöründe üretilen 99.9 saflıkta üretilen azot gazı içerisindeki kalan (1.000 ppm)oksijen gazı molekülleri paladium alümina üzerinde hidrojen gazı ile birleşerek suya dönüşür ve bu sayede azot gazı ultra saf seviyeye çıkarılır.

Ultra saf azot gazı içerisindeki su özel bir kimyasal kurutucu yardımı ile kurutulur ve sistemlere oksijen ve nemden arındırılmış ultra yüksek saflıktaki 99.9999 (1ppm O2 )azot gazı sistemlere aktarılır.

Katalizörde kullanılan hidrojen gazının en verimli ve en az şekilde tüketimini sağlayan özel otomasyon sistemi kullanılır.

VERİMLİ VE SÜRDÜRÜLEBİLİR ÜRETİM İÇİN NITROXTEC

DEOXY AZOT (NITROJEN) SAFLAŞTIRMA ÜNİTELERİNİN BAŞLICA AVANTAJLARI ŞUNLARDIR: • Yüksek saflıkta azot üretimi • Düşük işletme maliyeti • Azot tedariğinde esneklik  Deoxy azot saflaştırma üniteleri, yüksek saflıkta azot ihtiyacı olan işletmeler için mükemmel bir çözümdür. Bu üniteler, işletmelere önemli maliyet tasarrufu sağlayarak, operasyonel verimliliği artırmaktadır.

AZOT (NITROJEN) SAFLAŞTIRMA ÜNİTELERİNİN BAŞLICA AVANTAJLARI ŞUNLARDIR:

 • Yüksek saflıkta azot üretimi 
• Düşük işletme maliyeti 
• Azot tedariğinde esneklik  
Azot saflaştırma üniteleri, yüksek saflıkta azot ihtiyacı olan işletmeler için mükemmel bir çözümdür. Bu üniteler, işletmelere önemli maliyet tasarrufu sağlayarak, operasyonel verimliliği artırmaktadır.


Start Now

Size Özel Çözümlerimiz ve Ürünlerimiz Hakkında 
Daha Fazlası İçin İletişime geçebilirsiniz.​