Nitroxtec

Azot-Nitrojen Jeneratörleri

Maksimum performans ve kesintisiz Nitrojen-Azot üretilmesini sağlamak için tasarlanmıştır. Üstün teknoloji ile üretilmiştir. PSA (Pressure Swing Adsorption – Basınç Salınımlı Emilim ) prosesi ile çalışır. PSA tipi azot jeneratörü azotu basınçlı havadan üretir. Havanın %78’ini oluşturan azot molekülleri karbon moleküler elek (CMS) adlı madde vasıtasıyla oksijen ve argondan ayrıştırılarak saf azot elde edilir. %100 Purity control Teknolojisi ile üretilmiştir. 


Kesintisiz Üretim Teknolojisi

Düşük Karbon
 Salınımı

Azot Nitrojen Jeneratörü Nedir?


Maksimum performans ve kesintisiz Nitrojen-Azot üretilmesini sağlamak için tasarlanmıştır. Üstün teknoloji ile üretilmiştir. PSA (Pressure Swing Adsorption – Basınç Salınımlı Emilim ) prosesi ile çalışır. PSA tipi azot jeneratörü azotu basınçlı havadan üretir. Havanın %78’ini oluşturan azot molekülleri karbon moleküler elek (CMS) adlı madde vasıtasıyla oksijen ve argondan ayrıştırılarak saf azot elde edilir. %100 Purity control Teknolojisi ile üretilmiştir. 

 Azot (nitrojen) jeneratörlerimiz; Özgün tasarımı ve Üstün teknolojisi ile piyasadaki diğer Azot jeneratörlerine kıyas ile daha az basınçlı hava kullanmaktadır. Sürdürülebilir, verimli ve maksimum saflıkta daha fazla Azot üretir. İşletme ve bakım maliyetleri çok düşüktür. PSA prensipli azot (nitrojen) jeneratörlerimizin yanında Kroyejenik likit azot gazı üretim sistemleri çözümlerimiz de bulunmaktadır.

Azot (Nitrojen) Jeneratörleri Nasıl Çalışır?


 Nitroxtec Endüstriyel azot PSA (Pressure Swing Adsorption-Basınç Salınımlı Adsorpsiyon) jeneratörü, yerinde azot üreten bir sistemdir. Hava kompresörü ile entegre olarak atmosferik havayı basınç altında işler ve azotu diğer gazlardan ayırır. Ayırma, çok sık değişim gerektirmeyen bir moleküler elekle (CMS-Carbon Molecular Sieve) gerçekleştirilir. Azot jeneratörü, bunun için iki CMS yatağı (tankı) kullanır. Besleme havasındaki yabancı maddeleri gidermek için partikül ve aktif karbon filtreleri öncesinde kullanılır. PSA sistemindeki ana işleyiş tamamen fiziksel bir ayırıma dayanmakta olup, karbon malzeme azot moleküllerinden daha büyük olan oksijen moleküllerini tutarak, azot moleküllerini geçirmektedir. Bu sayede azot gazı elde edilmektedir. Sistemde iki adet tankın olmasının sebebi zamanla karbon malzemede biriken oksijen moleküllerinin ters üfleme yöntemi ile havaya geri salınması yani temizleme yapılması metoduna dayanır, özetle belirli zaman aralıklarında tanklar dönüşümlü olarak azot gazı üretir veya oksijen temizliği yapar. Her azot jeneratörü, müşterinin istediği basınç değerini ve saflığını karşılamak üzere önceden test edilmiş ve ayarlanmış olarak üretilir. İşlem yukarıda da anlatıldığı üzere tamamen yenileyicidir, bu da onu güvenilir ve neredeyse hiç bakım gerektirmez hale getirir. Operasyonunuzun ihtiyaçlarını karşılamak için dağıtım basıncı 4 ila 8,0 bar(g) arasında ayarlanabilir. Ayarlanan, otomatik süre sonunda oksijen molekülleriyle dolu olan A tankı atmosfere boşaltılır. İkinci aşamada hava bu kez B tankının içinden geçirilir. Yine aynı süreç tekrarlanır. Adsorpsiyon döneminde, A tankı çalışırken B tankı temizleme modundadır ve B tankı çalışırken A tankı temizleme modundadır. Temizlenen boşaltılan tanka, ayarlı bir nozul ile diğer çalışma tankı vasıtasıyla az miktarda azot gazı verilir. İletilen bu gaz (rejenerasyon temizleme), tahliye sonrasında eleklere sıkışan oksijenlerin atmosfere süpürülmesi görevini görür. Bu sayede sistem milyonlarca çevrime uygun olacak şekilde tasarlanmıştır. En ekonomik yerinde azot gazı üretim sistemidir.

Fark Yaratan Özelliklerimiz


Üstün Siemens PLC dokunmatik kontrol paneli

Simens PLC ve 4-7 inç dokunmatik renkli ekran

Tıkanmayan ve değişim gerektirmeyen ekzost ve susturucu sistemi

+14 sensör girişi

Uzun ömürlü Zirconium dioxide yapılı oksijen sensörü

Modbus/Profibus/RMB

Hubbox uzaktan erişim, izleme ve veri toplama

IP55 koruma standartı

Uzun ömürlü pnömatik control valfleri

Hava girişinde Dew-point ölçümü otomatik koruma modu

Sektörde TEK CYCLE LOAD HESABINA GÖRE TANK ÜRETİMİ

Düşük Hava Katsayısı


Üstün kaliteli CMS

En düşük hava / gaz faktörü

Gerektiği ölçüde hava tüketimi

Daha küçük kapasiteli kompresörlet ile yüksek debide azot üretimi

Düşük enerji tüketimi, ekonomik azot gazı üretimi

İhtiyaca göre enerji tasarrufu sağlayan hidrojen gazı yardımıyla azot gazı

saflaştırma ünitesi çözümleri.

Online Erişim Paneli


UZAKTAN BAĞLANTI İLE DÜNYA’NIN HER YERİNE HIZLICA BAĞLANTI

KURULARAK SORUNLARA HIZLICA ÇÖZÜMLER ÜRETİYORUZ.

BASİT VE KOLAY YÖNETİM PANELİ SORUNLARIN ÜSTESİNDEN GELEREK

ZAMAN TASARRUFU SAĞLAR. 
- Siemens PLC HMI 7”

7/24 
Üretim


Hızlı 
Kurulum 


 Yenilenebilir
Enerji


 Düşük Bakım 
Giderleri


Size Özel Çözümlerimiz ve Ürünlerimiz Hakkında 
Daha Fazlası İçin İletişime geçebilirsiniz.​